BIKE FESTIWAL

7-8 kwietnia 2018 | Gdańsk, AMBEREXPO

Jak spędzać czas wolny? Na rowerze!
BIKE FESTIWAL zainaugurował sezon rowerowy na Pomorzu

Informacja prasowa do pobrania (pdf)

W dniach 7-8 kwietnia w gdańskim AMBEREXPO odbyła się 4. edycja BIKE FESTIWALU - największej tego typu imprezy w Polsce, inaugurującej sezon rowerowy. W imprezie udział wzięło ponad 100 firm i marek rowerowych, odwiedziło ją 20 000 gości.


BIKE FESTIWAL to bardzo udane połączenie formuły targowej z festiwalową. Odwiedzający mieli okazję nie tylko zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt (od przysłowiowego dzwonka, poprzez stroje, akcesoria, bagażniki, po najnowsze modele rowerów), ale też uczestniczyć w licznych wydarzeniach towarzyszących. Cel był jeden - propagowanie mody na rowerowy styl życia.

Na festiwalowej scenie co godzinę odbywały się konkursy z fantastycznymi nagrodami, a goście specjalni m. in. Igor Tracz (Mistrz Świata w bikejoringu) i Rafał Gręźlikowski (słynny jednonogi podróżnik) opowiadali o swoich pasjach. W strefie e-mobility Expo prezentowane były rowery elektryczne i samochody hybrydowe, na wystawie pojazdów nietypowych prawdziwie unikatowe rowery customowe, poziome, trójkołowe i transportowe.

Podziw publiczności wzbudzały pokazy akrobacji rowerowych w mistrzowskim wykonaniu Bartka Ćwika (trial) i Kamila Kobędzowskiego (MTB stunt). Próbkę swoich nieprzeciętnych rolkowych umiejętności zaprezentowała też Grupa Roll4All. Na terenach zewnętrznych na cyklistów czekał parking rowerowy :)

Impreza przyciągnęła tłumy odwiedzających, którzy w fantastycznej atmosferze powitali sezon rowerowy 2018. Nie inaczej będzie za rok!

BIKE FESTIWAL jest częścią projektu FREE TIME FESTIWAL.

BIKE FESTIWAL | bikefestiwal.pl |
miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
dyrektor projektu: Grzegorz Knapik | grzegorz.knapik@mtgsa.com.pl | t. 664 242 950
organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA