BIKE FESTIWAL

1-2 kwietnia 2017 | Gdańsk, AMBEREXPO

BIKE FESTIWAL to największej tego typu impreza w Polsce, inaugurująca sezon rowerowy. Wielu wystawców zapowiada sprzedaż swoich produktów w specjalnych targowych cenach.


BIKE FESTIWAL promuje rowerowy styl życia, skupia producentów, dystrybutorów oraz salony i serwisy rowerowe. Odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowościami rynku i bezpośredniego kontaktu z ekspertami. Festiwalowi towarzyszy szereg wydarzeń i atrakcji.

Po raz pierwszy w Polsce odbędą się Mistrzostwa STRIDER RACING – zawody na rowerkach biegowych dla dzieci, które cyklicznie odbywają się już w 26 krajach.

Po raz drugi podczas BIKE FESTIWAL odbędzie się konkurs na stylizację roweru w klimacie sagi Gwiezdne Wojny STAR WARS BIKE (https://www.facebook.com/events/1343136199099398/), którego organizatorem jest salon GIANT Wrzeszcz oraz grupa rekonstrukcyjna bohaterów Gwiezdnych Wojen LEGION 501. Nagrodą jest rower marki GIANT.

Podczas organizowanych co godzinę na scenie (HALA A) konkursów dla publiczności będzie można wygrać fantastyczne nagrody: rowery, stroje, akcesoria i kosmetyki rowerowe.

Na najmłodszych czekać będzie strefa zabawy i edukacji (m. in. Akademia Bezpiecznej Jazdy, mini miasteczko ruchu drogowego, szkolenia pierwszej pomocy, gry i zabawy z animatorami).

Termin wydarzenia nieprzypadkowo zbiega się z inauguracją wiosenno-letniego sezonu rowerowego - na terenach zewnętrznych powstanie parking rowerowy oraz stanowiska serwisowe, na których pod okiem specjalistów z Bike On Wax oraz Expand, będzie można przygotować rowery do sezonu.

Podczas Festiwalu odbędzie się również konferencja prasowa, inaugurująca kolejną edycję kampanii społecznej „Rowerowy Maj”, mającej na celu edukację oraz zachęcenie młodych ludzi i ich rodziców do tego, by w dojazdach do szkoły korzystali z rowerów (sobota, 1 kwietnia, godz. 13.00, Hala A/scena). Po konferencji odbędzie się debata dotycząca Systemu Roweru Metropolitalnego (sobota, 1 kwietnia, godz. 13.45, Hala A/scena). Prowadzone też będą zapisy do tegorocznej edycji kampanii „Kręć kilometry dla Gdańska – European Cycling Challenge” (stoisko A15).

W ramach salonu E-Mobility Expo na specjalnie przygotowanym torze przeprowadzane będą testy innowacyjnych rowerów i pojazdów napędzanych energią elektryczną. Planowana jest również wystawa i spotkania z konstruktorami rowerów nietypowych.

Gośćmi specjalnymi Festiwalu będą:
• Igor Tracz – wielokrotny Mistrz Świata w bikejoringu i wyścigach psich zaprzęgów
• Norbert Nowicki – Vice Mistrz Świata w motoparalotniarstwie
• Kamil Kobędzowski – czołowy na świecie zawodnik MTBstunt i półfinalista programu „Mam Talent”
• Rafał Gręźlikowski – jednonogi rowerowy podróżnik
• Flying Bikes – pokazy trialu rowerowego

BIKE FESTIWAL jest częścią projektu FREE TIME FESTIWAL.